Certificirano izobraževanje je namenjeno vsem, ki želite obnoviti in poglobiti vaše znanje s področja finančnega inžiniringa, pravilne uporabe finančnih instrumentov in vodenja likvidnosti v podjetju (cash flow). Namenjen je vodjem finančno-računovodskih služb, vodjem računovodstva, strokovnim sodelavcem v finančnem kontrolingu podjetja. Izobraževanje je zastavljeno kot sklop delavnic in bodo prestavljene primere dobre prakse ter analizirane posledice različnih opcij poslovnih odločitev.
CERTIFIKAT: PREIZKUŠENI POZNAVALEC FINANČNEGA MANAGEMENTA, CASH FLOW IN FINANČNIH INSTRUMENTOV.
- Certifikat je potrjen s strani strokovnjakov založbe Verlag Dashöfer in MLC Fakultete za management in pravo Ljubljana, ter velja kot dokazilo o znanju z omenjenega področja oz. tematike.
- Kot prejemnik certifikata imate konkurenčno prednost na trgu dela in večje zaupanje delodajalca v vaša znanja.
- Izobraževanje ponuja temeljito pripravo na test, mentorstvo in svetovanje.
- Po uspešno opravljenem pisnem preizkusu znanja boste prejeli certifikat »Preizkušeni poznavalec finančnega managementa, cash flowa in finančnih instrumentov˝.
- Pogoj za pridobitev certifikata je uspešno rešen test, to pomeni vsaj 60% pravilnih odgovorov na vprašanja odprtega in zaprtega tipa.
- V primeru, da znanje z omenjenega področja že imate ali se interaktivnih delavnic ne morete udeležiti, se lahko odločite samo za preverjanje znanja oz. udeležbo na pisnem preizkusu znanja.
Program izobraževanja
1. modul delavnica: ˝Pomen finančnega poslovanja, viri financiranja ter kazalniki poslovanja glede na finančno zakonodajo ˝
- Pomen finančnega poslovanja in načrtovanja ter vloga finančnega managementa.
- Preskrba virov financiranja in njihove naložbe v poslovno potrebno premoženje (dolgoročna sredstva, finančne naložbe, terjatve, zaloge).
- Opredelitev in izračun kazalnikov likvidnosti poslovanja, plačilne sposobnosti, kapitalske ustreznosti in zadolženosti.
- Pomen kapitala in dolgov za financiranje poslovanja.
- Pomen in razumevanje lastne bonitete poslovanja in bonitete poslovnih partnerjev skozi finančne ion nefinančne kazalnike poslovanja.
2. modul delavnica: ˝Obratni kapital, koeficienti obračanja sredstev in obveznosti˝
- Izračun in vloga obratnega kapitala.
- Koeficienti obračanja terjatev, zalog in obveznosti.
- Viri financiranja obratnega kapitala – vpliv na poslovne odločitve.
- Terjatve, zaloge, poslovne obveznosti.
3. modul delavnica: ˝Obvladovanje denarnih tokov – cash flow, posojilna sposobnost˝
- Načrtovanje tekočega denarnega toka in neto denarnega toka.
- Praktični primer razumevanja postavk iz izkaza denarnih tokov.
- Prodaja na odložen rok plačila, vrste terjatev in obveznosti in vrste plačil.
- Komercialni in finančni popusti – računovodski in davčni vidik.
- Za koliko se lahko maksimalno zadolžimo oz. za koliko lahko podaljšamo valutne roke kupcem, da ne bo ogroženo poslovanje prodajalca.
4. modul delavnica: ˝Vrste in načini zavarovanja plačil terjatev in obveznosti – tveganja, prednosti˝
- Kompenzacija, cesija, asignacija, factoring, menica, izvršnica, bančna garancija, dokumentarni akreditiv, dokumentarni inkaso in druge oblike zavarovanja premoženja.
- Oslabitve, odpisi in zastaranje terjatev in obveznosti – računovodski in davčni vidik.
5. modul delavnica: ˝Finančni managament in modeli odločanja o investicijskih odločitvah˝
- Presoja različnih virov financiranja – prednosti, slabosti, tveganja – konkretni primeri.
- Modeli odločanja – ekonomska upravičenost z vidika različnih metod (metoda amortiziranja, neto sedanja vrednost, interna stopnja donosa)
- Kreditne pogodbe in sodelovanje s finančnimi institucijami.
- Finančne tveganja.
- Finančno načrtovanje (kratkoročno, dolgoročno) za tekoče poslovanje in investicijske namene.
- Izračun kazalnikov – EBIT, EBITDA, NOPAT, EVA, neto dolg, finančni vzvod, poslovni vzvod, neto upnik ali dolžnik, bruto in neto obratni kapital ipd.
6. modul delavnica: ˝Finančni kontroling in forenzično računovodstvo˝
- Spremljanje procesov finančnega odločanja.
- Odkrivanje napak, zlorab in prevar na področju financ in računovodstva.
- Vloga insolvenčih postopkov na finančno poslovanje.
- Primeri davčnega nadzora in poslovnih praks.
7. modul Preizkus znanja
Predavatelji in svetovalci
dr. Lidija Robnik, univ. dipl. ekon., dolgoletna direktorica s področja financ in računovodstva, samostojna podjetnica, ki se ukvarja z izobraževanjem in svetovanjem s področja računovodstva, davkov in financ. Predava na višjih in visokih šolah ter na fakultetah, kjer je nosilka strokovnih predmetov s področja,računovodstva in financ. Je izvajalka mnogih znanstvenih, strokovnih seminarjev in delavnic ter pripravlja najrazličnejše strokovne in znanstvene članke ter je urednica raznih strokovnih publikacij. Sodeluje z podjetji in podjetniki, zbornicami in različnimi izobraževalnici inštirucijami.
Potek certificiranega izobraževanja
- Interaktivne delavnice trajajo po 7 šolskih ur z vmesnim odmorom za pogostitev.
- Praktična in aplikativna znanja boste poglobili skozi praktične primere (case study).
- Dobrodošlo je, da na izobraževanju izpostavite svoje primere in odprta vprašanja, saj boste z mentorsko pomočjo predavateljev zanje hitro poiskali optimalno rešitev.
- Program izobraževanja se zaključi s pisnim preizkusom znanja in pridobitvijo certifikata »Preizkušeni poznavalec finančnega managmenta, cash flowa in finančnih instrumentov˝ (pristop k preverjanju znanja in pridobitvi certifikata ni obvezen).
Udeleženci
Dodatne ugodnosti izobraževanja
- širitev socialnih kontaktov med udeleženci in kolegi v stroki
- zelo ozko in intenzivno sodelovanje s predavateljico, možnost individualnega svetovanja, mentorski pristop, nazorna prestavitev različnih opcij rešitev situacij povezanih s finančnim managementom v podjetju
- certifikat je izdan na podlagi potrjenega znanja, strokovni garant izobraževanja je Fakulteta za management in pravo, MLC Ljubljana